نقد و رونمایی کتاب «روح دانا»

تاریخ انتشار: 1398/12/28

به روز پنج‌شنبه 9 عقرب/آبان 1398 خورشیدی نشست نقد و بررسی کتاب روح دانا (یادنامۀ علامه صلاح‌الدین سلجوقی) نوشتۀ نصرالدین سلجوقی با حضور نویسنده در مؤسسۀ پژوهشی بایسغر برگزار شد.

در این نشست ابتدا احمدباصر رادفر ضمن خوشامدگویی به میهمانان در مورد کتاب یادشده و نویسندۀ آن معلومات ارائه کرد.سپس نویسندۀ کتاب راجع به نحوۀ شکل‌گیری کتاب و مشکلات تدوین اثر و از کسانی که در آماده‌سازی کتاب با ایشان همکاری کرده، یاد کرد. در بخش بعدی سخنران نخست آقای ذبیح‌الله جامی به بررسی اثر پرداخت و آن را در مجموع اثری ارزنده ارزیابی کرد و ضمنا به برخی از کاستی‌های آن اشاره کرد. جامی تکرار مطالب از جمله زندگی‌نامۀ علامه سلجوقی و برخی مشکلات نحوی و انشایی را از معایب اثر دانست. سخنران بعدی آقای فضل‌احمد اعلمی نیز به بیان برخی نکات کلی در خصوص کتاب اشاره کرد.

روح دانا نوشتۀ نصرالدین سلجوقی نخستین اثر منتشرشده توسط مؤسسۀ پژوهشی بایسنغر است که در سال 1396 وارد بازار شد. این کتاب که یادنامۀ علامه صلاح‌الین سلجوقی نویسنده و فیلسوف برجستۀ کشورست، در ابتدای آن زندگی‌نامه و آثار و تألیفات و کارکردهای علامه معرفی شده و در ادامه مقالات و یادداشت‌ها و سوگ‌سروده‌های صاحب‌نظران و بستگان در بارۀ علامه سلجوقی گرد آمده است. بخشی از این کتاب حاوی مقالات علامه و چند نمونه از اشعار ایشان است. نشست نقد و بررسی این کتاب به سبب اقامت نویسندۀ آن در خارج از کشور پس از مدتی تاخیر برگزار شد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *