رونمایی و نقد «سال‌های سرخ هری» و «چریک‌های سربرهنه»

تاریخ انتشار: 1398/12/27

به روز شنبه دهم سنبله/شهریورماه 1397 نشست نقد دو کتاب «چریک‌های سربرهنه» و «سال‌های سرخ هری» در مؤسسۀ پژوهشی بایسنغر برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط جناب محی‌الدین امینی، دکتر خلیل‌الله افضلی در بخش ابتدایی سخنان خود به معرفی مؤسسۀ پژوهشی بایسنغر و اهداف و برنامه‌های آن پرداخت و در ادامه توضیحاتی در بارۀ دو کتاب خود ارائه کرد. در بخش بعدی نشست، استاد عبدالرئوف مخلص استاد دانشگاه هرات به بررسی اثر از منظر روایت‌ها و وثوق آن‌ها پرداخت. استاد فضل‌الرحمن فقیهی دیگر سخنران نشست بود که از منظر ادبی و روش تحقیق اثر را بررسی کرد.

چریک‌های سربرهنه پژوهشی در کارنامۀ جبهات شهید افضلی یکی از جریان‌های جهادی هرات است که فعالیت‌ها و تأثیرات این جبهات را بین سال‌های 1359 تا 1374 خورشیدی بررسی کرده است.

سال‌های سرخ هری مجموعه مقالات و یادداشت‌هایی در حوزۀ تاریخ، ادبیات، ابنیۀ تاریخی، جهاد و سیاست هرات بین سال‌های 1357 تا 1371 خورشیدی است. این اثر حاوی سه پیوست است که در آن‌ها روزشمار وقایع هرات، فهرست مقامات حکومتی هرات و نیروهای ملیشیا و فهرست جریان‌های جهادی این شهر ارائه شده است. این آثار را می‌توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 4 عصر از دفتر مؤسسه به دست آورید.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *